فلفل دلمه بازار یونجه بوقلمون قیمت گوشت منجمد در بازار

فلفل دلمه: بازار یونجه بوقلمون قیمت گوشت منجمد در بازار اخبار اقتصادی نبض بازار قیمت گوشت در بازار

گت بلاگز بوشهر اهدا اعضای ۱۲ بیمار فوت مغزی به بیماران نیازمند در استان بوشهر

مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اعضای بدن ۱۲ بیمار فوت مغزی سال قبل در استان بوشهر به بیماران نیازمند اهدا شد که نسبت به سا

اهدا اعضای ۱۲ بیمار فوت مغزی به بیماران نیازمند در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، علیرضا باقری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از اهدا اعضای جوان بوشهری که فوت مغزی شده است بود خبر داد و اظهار داشت: اعضای بدن مهدی بشیری 18 ساله که به باعث تصادف، فوت مغزی شده است بود با رضایت خانواده در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اهدا و جهت پیوند به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافته شد.
وی با بیان اینکه اهدا اعضای این بیمار فوت مغزی به بیماران نیازمند اعضاء، زندگی دوباره بخشید، تصریح کرد: این جوان بعد از تصادف و بعد از تایید فوت مغزی به وسیله کارشناسان با موافقت خانواده، 4 عضو این جوان مشمول بر دو کلیه،پانکراس و کبد این جوان در عمل جراحی سه ساعته از بدن خارج و جهت پیوند به شیراز انتقال یافت.

عبارات مهم : بوشهر

مسئول واحد فراهم آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به زیاد کردن سه برابری اهدا عضو در استان بوشهر، افزود: اعضای بدن 12 بیمار فوت مغزی سال قبل در استان بوشهر به بیماران نیازمند اهدا شد که نسبت به سال ماقبل آن رشد 4 برابری دارد.
وی با اشاره به زیاد کردن اهداء اعضاء بیماران مغزی در سال 96 افزود: از ابتدای امسال تاکنون اعضای بدن سه نفر جهت پیوند در استان بوشهر اهدا شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال سه برابر زیاد کردن دارد.
باقری با بیان اینکه اعضای اهدایی هر کدام از این بیماران فوت مغزی، جان سه تا چهار نفر را نجات داده هست، گفت: اهدای عضو می تواند باعث نجات چند انسان به صورت همزمان شود که البته تحقق چنین مسئله ای نیاز به کار فرهنگی درازمدت دارد تا زمینه گرایش به چنین واکنش‌ها پسندیده ای زیاد کردن یابد.
انتهای خبر /پ

واژه های کلیدی: بوشهر | پزشکی | اعضای بدن | بیمارستان | استان بوشهر | بیماران نیازمند | بیمار فوت مغزی | بیماران نیازمند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog